baelm
ad

مطالب مشابه

2 نظر

 1. 1

  مریم

  قبل از همه چیز باید زایمان طبیعی خیلی واضح و روشن تعریف شود!
  زیرا هر گونه زایمان صرفا از طریق کانال واژن، با هر نوع عوارضی، طبیعی قلمداد نمی شود! زایمان طبیعی زمانی است که فرد واقعا بدون پارگی، بدون ایجاد برش، بدون ایجاد بخیه، بدون آسیب جدی بر رحم و مثانه و روده وبدون نیاز به استفاده از داروهای بی حسی و بیهوشی …، بتواند زایمان کند و خود و فرزندش زنده و سالم بمانند!
  بنابرای بسیاری از زایمان های واژینالی که انجام می شوند، طبیعی نیستند و به روشی کاملا غیر عادی و وحشیانه صورت می گیرند که با آسیب های بعدی و وارد آمدن خسارات و لطمات جسمی و روحی به افراد همراه هستند! اصرار و اجبار به مادران برای زایمان طبیعی نوعی شکنجه و آزار جسمی و روحی بر آنان است که مسلما نتایج ناگواری را به دنبال خواهد داشت!
  خیلی خیلی جالب است که افراد از زایمان طبیعی منع می شوند با این تصور که از جراحی شدن، ممانعت گردیده است اما چند ماه تا چند سال بعد همین افراد برای درمان افتادگی مثانه، افتادگی رحم، تنگ کردن واژن، بواسیر و مشکلات عدم کنترل ادرار و مدفوع، باید به پزشک جراح مراجعه کرده و برای درمان عوارض پیش آمده، هم هزینه بپردازند و هم بیهوش شوند، و هم جراحی گردند و در نهایت یک بازه زمانی علاوه بر دوران نقاهت پس از زایمان، مجبورند دوره نقاهت را بگذرانند و از فعالیت های عادی و روزمره زندگی خود باز می مانند! بنابراین زایمان طبیعی فقط باید به افرادی توصیه شود که واقعا می توانند به صورت طبیعی زایمان کنند و یا کسانی که آگاهانه با دانستن عوارض احتمالی، زایمان طبیعی را بنا به دلایلی انتخاب می کنند! اما پزشک نباید مادر را مجبور کند! زیرا پس از به وجود آمدن هر یک از عوارض فوق و یا آسیب دیدن نوزاد، پزشک به دلیل اصرار و اجبار نا درستش محاکمه نمی شود!!!

  پاسخ
 2. 2

  زهرا

  علم پزشکی که با سلامت افراد جامعه سروکار دارد باید از نظرات شخصی و مد و آزمایش و خطا به دور باشد! همه خوب به یاد داریم که یک دهه پیش مصرف آنتی بیوتیک به شدت منع شده بود و پرشکان برای همه بیماران عفونی دگزامتازون تجویز می کردند!!!! و بعد از سالها به پی به اشتباه بودن این (مد) شدند! مایل درمانی لباس و کیف و کفش نیست که یک سال این مدل مد شود و سال بعد آن مدل! وقتی چیزی را مد می کنند با جان تعداد زیادی افراد جامعه بازی می شود! یک دوره سزارین مد شده بود و حالا طبیعی مد شده است و به زور و جبر مردم را وادار می کنند طبق این مدها پیش بروند! مسولین محترم باید متوجه باشند که برای هر فردی با توجه به سن، جثه، سوابق بیماری، مسایل فیزیولوژیک، مسایل روحی و عاطفی و شرایط زندگی و بسیاری موارد دیگر، باید جداگانه تصمیم گیری شود و مسلما خود فرد باید در این تصمیم گیری دخیلی باشد و هیچ پزشکی نباید به زور و اصرار و پا فشاری مادری را وادار به انجام نوعی زایمان نماید که مادر از آن به هر دلیل وحشت دارد! هر نوع زایمان طرفداران خاص خود را دارد و در هر دو مورد می توان به افراد حق داد. نظرات و طرز فکر و باورهای افراد و همچنین مسیر زندگی و شرایط روحی و روانی و سطح تحمل روحی و جسمی افراد با هم متفاوت است! با جبر و زور آمار ساختن، کار درستی نیست! بخصوص در کشوری که هیچ چیز طبق استانداردهای جهانی پیش نمیرود، اصرار بر روی نحوه وضح حمل زنان برای دستیابی به آمارهای مورد نظر کاری بسیار غیر اخلاقی و ناپسند است! درضمن شرایط زندگی، عادات، نحوه روابط زناشویی، جثه و جسم زنان ایرانی را نباید با کشورهای اروپایی مقایسه نمود و انتظار داشته باشیم که در ایران نیز نحوه زایمانها به همان ترتیب باشد!
  به جای این که برای زایمان زنان قانون وضع شود، ای کاش برای جلوگیری از اعمال جراحی زیبایی بی رویه که مد شده است، تصمیمی اتخاذ گردد و فرهنگ سازی شود! اما زهی خیال باطل! اصرار و پافشاری امروز پزشکان برای زایمان طبیعی، افزایش متقاضیان نوع جدیدی از جراحی زیبایی را به دنبال خواهد داشت! حالا جراحی زیبایی پرینه و تنگ کردن واژن!!!! واقعا هدف مسولین از این قوانین چیست؟!

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا در صورت باز نشر مطالب ، همان منبع اشاره شده در پايان هر مطلب را به عنوان منبع ذكر كنيد*** فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است***